Patricia Guthrie Memorial Award Register - 7.36.1.4

 

Recipients

Year

Student

Faculty/School/College

2020 Molly Coulter    

Architecture and Design - DSC College

2019 Louella Exton Architecture and Urban Design - DSC College
2018 Eloise Annie Fleming Health and Biomedical Sciences - SEH College

2017

Madeleine Phoebe Buchner

School of Economcs, Finance and Marketing - SEH College

2016

Christin Florence Down

School of Civil, Environmental and Chemical Engineering - SEH College

2015

Reem Yehdego

School of Global, Urban and Social Studies - DSC College

2014

Katherine Babatsikos

School of Business Information Technology and Logistics - BUS College

2013

Gemma Kate Freeman

School of Global, Urban and Social Studies - DSC College

2012

Shyneth Sinag Paton

School of Global Studies, Social Science and Planning - DSC College

2011

Jillian Whelan

School of Applied Science -College of Science, Engineering and Health

2010

Simone Louise Muir

School of Applied Science - College of Science, Engineering and Health

2009

Sandra Elisa Arico
and

Aleisha Eileen Dakin

School of Management - College of Business

School of Medical Sciences - College of Science, Engineering and Technology

2008

Leyla Acaroglu

School of Global Studies, Social Science and Planning - College of Design and Social Context

2007

Nicole Melissa Lowndes

Civil, Environmental and Chemical Engineering - College of Science, Engineering and Technology

2006

Rhonda Leanne Pratt

Medical Sciences - College of Science, Engineering and Technology

2005

Amie Marie Callum
and
Georgia Elizabeth van Cuylenberg

Applied Science - College of Science, Engineering and Technology

Applied Communication - College of Design and Social Context

2004

Julie Sinclair

The Constructed Environment

2003

Nina Ross

Art, Design and Communication

2002

Adele Demarte

Education, Language and Community Services

2001

Premila Canagarantna

The Constructed Environment

2000

Karen Flaherty

Engineering

1999

Lara Kayess

Engineering

1998

Fiona Christine Baker

Applied Science

1997

Rini Akmeliawati

Engineering

1996

Lynelle Marke

Environmental Design and Construction

1995

Mathilde Lochert

Environmental Design and Construction

1994

Angela Healy

Social Science and Communications

1993

Gina Lloyd-Thomas

Nursing

1992

Rhonda Trotman

Business

1991

Rowena Newton

Engineering

1990

Catharina van Vuuren

Applied Social Sciences and Communications